Katedra Przemian Środowiska i Geochemii
GIS DAY - konkurs GIS DAY - konkurs

GIS DAY - konkurs

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy wspólnie Światowy Dzień GISuGIS DAY

W związku z wydarzeniem zorganizowaliśmy dla was warsztaty pokazujące zasady przygotowania i publikacji danych przestrzennych za pomocą narzędzia Felt.

Poniżej zamieszczamy nagranie z warsztatów

Jednocześnie pragniemy zaprosić całą brać akademicką, studentów oraz zaprzyjaźnionych uczniów szkół średnich do udziału w konkursie zorganizowanym w ramach GIS DAY

Zadanie konkursowe jest proste! Polega ono na przygotowaniu własnej prezentacji danych przestrzennych wykorzystujących aplikację Felt. Można to zrobić na dwa sposoby, upublicznić dane za pomocą dedykowanej wtyczki do QGIS lub wykonać prezentację bezpośrednio w aplikacji Felt. Szczegóły obsług zarówno wtyczki jak i samą obsługę aplikacji Felt znajdzie w nagraniu z warsztatów zamieszczonym powyżej.

Dzięki uprzejmości patronów organizowanego przez nas GIS DAY którymi są Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych UKW dr hab. Zbigniew Podgórski prof. uczelni oraz Geofabryka Sp. z o.o. dla autorów najlepszych opracowań przewidziano nagrody!

Wykonane opracowania należy przesyłać w formie linku (link udostępniający Felt - Share > Copy link) na adres mailowy seb.czap@ukw.edu.pl. W zgłoszeniu poza linkiem prosimy przesłać imię i nazwisko autora oraz informację o kierunku studiów/profilu i nazwie szkoły.

Pamiętajcie o konieczności podania źródła danych jeżeli wykorzystujecie inne niż własne dane przestrzenne (np. dane GUGiK, OSM itp.)!

Termin nadsyłania prac to 6 grudnia 2023 roku, natomiast ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12 grudnia 2023 roku.

Wszelkie pytania prosimy kierować do mgr inż. Sebastiana Czapiewskiego